Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdušné Zámky

Krátky opis
Festival animovaného filmu a knižnej ilustrácie.
Fotogaléria
Názov podujatia
Vzdušné Zámky

Miesto konania / kraj
Nové Zámky / Nové Zámky

Termín konania
08.07.2021 - 10.07.2021

Popis projektu

Nultý ročník multižánrovej prehliadky, mapujúcej ANIMOVANÚ TVORBU a KNIŽNÚ ILUSTRÁCIU, venovanú hlavne deťom a mládeži. FESTIVAL svojím formátom, mixujúcim rôzne formy ilustrovania a animovania príbehov, chce vyvolať čo najširší záujem u publika s cieľom PODNIETIŤ jeho fantáziu, INŠPIROVAŤ k vlastnej tvorivosti, POPULARIZOVAŤ animovaný film, spoznať aktuálne trendy, ale tiež klasické diela v oblastiach animovaného filmu a knižnej ilustrácie. 

Festival VZDUŠNÉ ZÁMKY ponúkne počas troch dní projekcie TEMATICKÝCH BLOKOV krátkych filmov pre žiakov základných škôl, projekcie celovečerných animovaných filmov, tvorivé dielne a ATELIÉRY, VÝSTAVU najkrajších ilustrovaných kníh Slovenska, výstavu ilustrácií ocenených na BIENÁLE ilustrácií Bratislava, predajný trh kníh, originálnych diel hosťujúcich autorov a BLŠÍ TRH detskej literatúry.

Názov prímateľa
Mesto Nové Zámky

Celkový rozpočet:
390 707,00 €

Výška podpory:
300 000,00 €