Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Architekt Karfík a priemyselná architektúra 30. – 50. rokov 20. storočia

Krátky opis
Prednáška Niny Bartošovej predstaví dielo Vladimíra Karfíka (1901 – 1996), výnimočného architektka českej a slovenskej architektonickej scény, so zameraním sa na jeho tvorivé obdobie počas pôsobenia v medzivojnovom Zlíne a v povojnovej Bratislave. Prednáška sa dotkne okrem známych stavieb aj architektovej menej známej tvorby a Karfíka priblíži nielen ako architekta, ale aj ako výraznú osobnosť. Prednáška sa bude konať na Fakulte architektúry STU v Bratislave, v miestnosti č. 117 o 16.00 h.
Fotogaléria
Názov podujatia
Architekt Vladimír Karfík: Zlín a Bratislava

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
22.03.2018

Popis projektu