Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Quo vadis ?

Krátky opis
Projekt pre študentov stredných škôl. Séria piatich interaktívnych workshopov , cesta k celoživotnému osobnému rozvoju prostredníctvom realizácie uvedeného projektu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Quo vadis ?

Miesto konania / kraj
Banská Bystrica / Banská Bystrica

Termín konania
14.03.2018 - 11.04.2018

Popis projektu

Názov projektu:  Quo vadis ?

Miesto realizácie:  

Verejná knižnica Mikuláša Kováča,  Jilemnického ul. 48, Banská Bystrica (areál Domova dôchodcov SENIUM, v zadnom trakte)

 Cieľová skupina: študenti stredných škôl

 Termíny projektu:

  1. stretnutie – 14. marec 2018
  2. stretnutie – 21. marec 2018
  3. stretnutie – 28. marec 2018
  4. stretnutie – 4. apríl 2018
  5. stretnutie – 11. apríl 2018

Čas: 8.00 - 10.00 hod.

 Cieľ:

Zámerom projektu je zvýšiť povedomie študentov o nutnosti celoživotného osobného rozvoja, naučiť ich stanovovať si osobné a pracovné ciele a zvládanie životných situácií spojených s prípadným neúspechom. Účastníci vo skupine budú stredoškoláci, ktorých čaká rozhodovanie o ďalšom smerovaní. 

Cieľom je primeranou, neformálnou formou a otvorenou diskusiou v bezpečnom prostredí a na neutrálnej pôde knižnice otvoriť problematiku „AKO ŽIŤ SVOJ ŽIVOT“  čo je téma, kde sú mladí konfrontovaní so skúsenosťami starších, ktoré prijímajú s nedôverou a často s pózou „mňa sa to netýka“. Mladosť je obdobím neistoty a preto je potrebné im ukázať bezpečný priestor vedomého zámeru.

Výstup práce študentov bude:

- poznanie, že osobnosť sa vyvíja a že je možné ju vedome vytvárať,

- uvedomenie si svojich potrieb skrytých v podvedomí prostredníctvom arteterapie,

- zadefinovanie si svojich osobných cieľov a poznanie, že cesta v sebe skrýva nástrahy a víťazstvá,

- verejná prezentácia osobných tém

Očakávané výsledky projektu: každý účastník bude ovládať prácu so stanovovaním si cieľov, bude poznať nástrahy spojené s ich dosahovaním a bude mať potrebné zručnosti k zvládnutiu procesu. Súčasne sa naučí pochopiť a akceptovať druhých prostredníctvom vlastných skúseností.

Použité techniky:

klasická joga – práca so stresom

trénovanie pamäte – ako využívať slabých a silných stránok mozgu

koučovanie – práca s cieľom a plánovanie vhodných postupov

arteterapia – poznanie iných rozmerov svojej osobnosti a ich využitie v praxi

Lektorky:

Garantmi projektu budú lektorky, ktoré realizujú koučovanie v oblasti sebarealizácie a arteterapie: Ing. Alena  Šalamonová,  Ing. Libuše Chiara  Hladeková

 








Názov prímateľa
Verejná knižnica Mikuláša Kováča

Celkový rozpočet:
1 590,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €