Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

DIERA DO SVETA 2020

Krátky opis
BANAUSOI vznikli z čírej lásky k hudbe a založili kapelu, v ktorej prebieha hudobný dialóg kombinujúci objavnú mentalitu improvizácie, tradičné nástrojové obsadenie a inovatívne hráčske prístupy.
Fotogaléria
Názov podujatia
BANAUSOI na živo

Miesto konania / kraj
Liptovský Mikuláš / Liptovský Mikuláš

Termín konania
17.06.2021

Popis projektu
Ako deti na pieskovisku hrajú čokoľvek čo v danom momente chcú, niekedy spolu, niekedy proti sebe, ale stále s radosťou. Po vydaní krátkeho EP Les improvisations de la salle de répétition prichádzajú s aktuálnym debutovým albumom Imagines, ktorý vychádza naraz v dvoch špičkových vydavateľstvách Circum Disc a 13 raw vo Francúzsku a v Česku, a ktorý už v prvých publikovaných recenziách zbiera veľmi kladné vyjadrenia. Kolekcia príbehov je pretkávaná tkanivami jemnej estetiky, radikálnou improvizáciou a gréckou mytológiou. 
Názov prímateľa
Diera do sveta

Celkový rozpočet:
64 840,00 €

Výška podpory:
55 000,00 €